Теплоізоляція – найефективніше вкладення коштів!
Теплоізоляція – найефективніше вкладення коштів!
Останнім часом в Україні і в інших державах прийняті і будуть надалі прийматися нормативні документи зі збереження тепла, будуть проводитися реформи житлово-комунального господарства, декларуватися різні принципи щодо заохочення збереження теплової енергії. Але основною засадою тепло збереження, як не прикро, у нашій країні є і буде - поетапне підняття цін, (з різних причин) на електроенергію та газ, а з ними і на інші енергоносії, що ставить у залежність від цього бюджети багатьох сімей, підприємств та цілих галузей економіки, і навіть держав.
Саме тому теплоізоляція, стає однією з найважливіших проблем будівництва нових та експлуатації вже існуючих споруд, і економія тепла таки буде найактуальнішим питанням наступних десятиліть.
Дуже гостро проблема теплоізоляції стоїть у багатоповерховому, приватному і котеджному будівництві, оскільки до теплоізоляції, як до важливого етапу будівництва, почали ставитися серйозно не так давно, правильно проведене утеплення всіх конструкцій будинку від котловану, фундаменту і до стін, даху, мансарди, дозволяє в 3-4 рази зменшити витрати на опалення чи кондиціонування. Жодні інші технології: заміна котла опалення чи виду палива не відрізняються такою великою ефективністю, та й навіть після проведення всіх цих вкладень, тепловтрати нікуди не ділися, через неутеплені конструкції чи поверхні продовдує втрачатися тепло. Різні будівельні конструкції по різному втрачають тепло, перекритя з бетонних кругло-пустотних плит ПКЖ втрачає набагато більше тепла чим деревяне перериття товщиною 25 см, бетонні стіни товщиною 25 см набагато більше втрачають тепла чим стіни товщиною 40 см зроблені з керамблоку, але такого опору теплопередачі яв бетону чи цегли, ба навіть дерева недостатньо, щоб зберегти тепло, тому щоб довести поверхню до нормативних показників теплозбереження треба її утеплити. З чого почати теплоізоляцію дому? Який утеплювач вибрати? Як розрахувати необхідну товщину чи щільність утеплення? Всі ці питання, якщо правильно до них підійти, у майбутньому принесуть хороші дивіденди.
З чого почати теплоізоляцію дому?
Тепло, за своїми фізичними властивостями, піднімається вверх, найбільше тепловтрат - понад 40% - відбувається через горизонтальні конструкції будинку чи приміщення. Саме горизонтальні конструкції будуть з монолітного бетону чи плит перекриття, у кращому випадку це деревянні чи глинянео-деревянні поверхні, які не володіють теплозахистними властивостями, тому їх утеплення є першочерговим завданням. Утеплення 100 метрів квадратних стелі пінополіуретановою теплоізоляцією товщиною всього лише 40-50 мм ми економимо 40 % тепла затрачаючи в 4 рази менше коштів чим на утеплення зовнішніх стін з керамблоку товщиною 40 см, які дають лиш 20% економії.
В 4 рази дешевше + в 2 рази ефективніше утеплити пінополіуретаном дах або стелю в порівнянні зі стіною
Саме тому, утеплення піною ППУ стелі чи мансардного даху, дозволяє знизити споживання газу , електроенергії чи дров за стандартний опалювальний сезон більш ніж в 4 рази, і дуже швидко окупиться за 3-5 років, а прослужить вірно працюючи на ваш комфорт понад 50 років.
Порівняння властивостей утеплювачів
ППУ
Екологічний
Не поглинає вологу
Безшовний
Не цікавий гризунам
Герметичний
Паропроникний - "дихає"
Не тріскає не ссідається
Без додаткових витрат на монтаж
Пінопласт
Екологічно нейтральний
Не поглинає вологу
Не заповнює щілини
Їдять гризуни
Не герметичний
"Не дихає"
Тріскає
Витрати на клей сітку дюбеля
Мінвата
Викликає алергію
Поглинає вологу
Утеплення зі швами
Розсадник комах і грибків
Не герметичний
Паропроникний - "дихає"
Ссідається
Витрати на плівки монтаж
Який утеплювач вибрати?
Коефіцієнт теплопровідності, що є основним показником теплоізоляційних властивостей матеріалу, істотно залежить від структури, щільності утеплювача, вмісту в ньому вологи, кожен відсоток вмісту якої погіршує коефіцієнт теплоізоляції. Саме водопоглинання теплоізоляційних матеріалів і є основним показником їх якості та довговічності. Саме через поглинання вологи зсідаються листи чи рулони мінеральної вати, - присутня в пінополістирольних плитах волога, замерзаючи зимою і перетворюючись на лід, поступово розділяє матеріал на окремі білі гранули, та різко знижує довговічність листів пінополістиролу (пінопласту). Саме через присутність вологи в утеплювачах плодяться різні грибки бактерії комахи чи гризуни, знижуючи термін їх використання до 5-15 років, заставляючи замовників знову замінювати утеплювач.
Цих недоліків позбавлений Пінополіуретан, що і за теплоізоляційними показниками в кілька разів краще, і за терміном експлуатації прослужить найдовше. Володіючи низьким водопоглинанням, - менше 0,1%, - за рахунок замкнутої структури комірок і високої механічної міцності, теплоізоляційний шар жорсткого пінополіуретану може бути використаний для зовнішньої теплоізоляції, для теплоізоляції підземних частин будівель, фундаментів, стін підвалів, де використання багатьох інших утеплювачів неможливо через капілярний підйом ґрунтових вод, і на перекриттях, і на стелі зі сторони горища, (по пінополіуретану щільністю 40 кг/м.куб, можна спокійно ходити чи складати речі). Пінополіуретан економічно вигідніший з усіх видів теплоізоляції, він не потребує ні дороговартісного монтажу, ні додаткових крімильно-монтажних елементів, плівок, клеїв, чи любелів, тому що, пінополіуретан напилюється безшовним шаром на будь-які конструкції, і має відмінну адгезію (здатність прилипання) до всіх існуючих будівельних матеріалів.
Піна ППУ - пінополіуретан - надать герметичності всім конструкціям, особливо на складних мансардних дахах, він не продувається як мінвата чи більшість плитних утеплювачів по стиках, ним можна утеплити конструкції будь-якої форми, купола, овалу чи циліндра та нерівні неоднорідні поверхні зі складною структурою як, - бетонні плити ППУ, профнастил чи металочерепиця, крім утеплення та герметичності піна ППУ додасть їм міцності та шумоізоляції.
Ми пропонуємо теплоізоляцію Пінополіуретаном, коефіцієнт ефективності якої в кілька разів перевищує такі відомі в будівництві матеріали як цегла, дерев'яний брус, пінопласт або мін. вата. При цьому щільність такої теплоізоляції така, що дозволяє за короткий період часу утеплити складні поверхні без додаткових затрат, Ви отримуєте якісне утеплення з гарантією, без шкоди для Вашого здоров'я.
За рахунок своєї пористості ПІНОПОЛІУРЕТАН забезпечує паропроникність, що дозволяє зберегти в приміщенні відповідний мікроклімат а надлишкову вологу вивести назовні, - Пінополіуретан допоможе Вам збудувати здоровий, затишний, теплий будинок, в той же час заощадивши на громіздких застарілих утеплювачах з малою ефективністю.
Ми пропонуємо дійсно якісний продукт нового покоління утеплювачів і звукоізоляції, вся сировина з Європи, а там, як відомо, екологічний чи будь-який інший сертифікат купити неможлив.
Теплоізоляція ПІНОПОЛІУРЕТАНОМ- відповідає найвищим вимогам застосування енергозберігаючих технологій у будівництві житлових, промислових, складських та інших об'єктів. Завдяки застосуванню ППУ в холодильних чи морозильних камерах, економія електроенергії щзо використовувалася для холодильного обладнання складає 300-500% у порівнянні із камерами де застосовані застарілі технології утеплення. В інших технологічних процесах: сушильних камерах, пристроях для випарювання, заморозки чи тривалого зберігання, - пінополіуретан набагато ефективніше працює для утримання небхіжних температур.
Теплопровідність будь-якого утеплювача чи іншого матеріалу визначає його теплоізоляційні властивості.
Чим нижче коефіцієнт теплопровідності, тим краще теплоізоляційні властивості матеріалів.
Теплоізоляційні властивості пінополіуретанового утеплювача засновані на низькій теплопровідності газів, що знаходяться в порах структури пінополіуретану, та практично виключає тепловтрати, через конвективне перенесення тепла.
Таблиця 1. Коефіцієнт теплопровідності різних матеріалів:
Матеріал |
Щільність кг/м³ |
Коефіцієнт теплопровідності λ в сухому стані, Вт/м² ̊ С |
Товщина для однакової теплоізоляції, в см. |
Залізобетон |
2500 |
1,69 |
- |
Цегла силікатна |
1700 |
0,95 |
311 |
Цегла пустотіла |
1500 |
0,56 |
164 |
Комірчастий бетон |
800 |
0,28...0,37 |
92 |
Дерев'яний брус |
500 |
0,18 |
36 |
Скловата |
10...56 |
0,056 |
15-20 |
Базальтова мін. плита |
40...150 |
0.048 |
10-15 |
Пінополіуретан ППУ |
20-60 |
0,019 |
3-7 |
Потрібно заздалегідь, ще на стадії проектування вашого будинку подбати про належну теплоізоляцію, яка окуповується, як правило в перші ж 2-3 роки, а на фоні суттєвого щорічного здорожчання енергоносіїв, і ви і ваші наступники, уникнуть залежності від суворої екстремально холодної зими і спекотного літа, зберігаючи при цьому значні кошти на обігрів чи охолодження приміщень.
Доцільно одноразово вкласти кошти в утеплення будинку, вибираючи якісний утеплювач, ніж довгий час оплачувати обігрів, як свого житла, так і вулиці.
Економічна ефективність різних стадій будівництва чи ремонту різних приміщень і споруд, - різна. Але поряд з вибором місця для будівництва, закупівлею різних будівельних матеріалів, сучасним дизайном та дорогими меблями чи люстрами,Ю не менш важливою умовою майбутнього комфортного житла, - збереження зродовя мешканцям є теплоізоляція споруди. Адже правильно підібраний спосіб теплоізоляції допоможе Вам відчувати себе комфортно в будинку і в той же час заощаджувати значні кошти на його обігріві, будь то електрика, газ чи твердопаливний котел.
Отже, якщо провести елементарні економічні розрахунки, то виходить що теплоізоляція у сучасних умовах є найбільш економічно вигідним вкладенням коштів, - не депозити, не вкладення в дорогоцінні метали, акції чи закордонні банки, а у пряму економію, добробут свій і майбутніх поколінь, що будуть мешкати у комфортному будинку.