Хоч вода і потрібна будь-якій живій істоті, все ж нерідко складаються ситуації, коли вода може нашкодити людині. Наприклад, будівельні матеріали та конструкції — чим менше води вони містять тим довше термін експлуатації цих споруд. Правильна гідроізоляція у будівництві збільшить термін експлуатації будинку чи споруди, на протязі довгих років буде берегти здоровя своїх мешканців
На сьогодняшній день існують різні технології гідроізоляції, наприклад, такі, як:
- фарбульна гідроізоляція;
- штукатурна гідроізоляція;
- оклеювальна гідроізоляція;
- наливна гідроізоляція;
- засипна гідроізоляція;
- просочувальна гідроізоляція;
- ін"єкційна гідроізоляція;
- проникаюча гідроізоляція;
- напилювана гідроізоляція;
Все це різні технології, з різним призначенням та ціною на матеріали та роботи по гідроізоляції, тому перед початком будівництва, краще проконсультуватися у фахівців, щоб не нести збитки.
Памятайте ПЕРЕРОБЛЯТИ ЗАВЖДИ СКЛАДНІШЕ І ДОРОЖЧЕ!
До гідроізоляції водойм, фонтанів або ставків, або каналів для зрошення полів - неважливо, будь-яких штучних водойм - необхідно поставитися дуже серйозно. Від якості гідроізоляційного покриття залежить подальша доля штучної водойми. Практично будь-яка водойма має дно природного характеру, добре якщо воно глинисте - оскільки глина може, служити, як надійний захист від поступового протікання води в ґрунт, а якщо дно піщане або земляне - то необхідно постійно підтримувати потрібний рівень води, а це досить складно. Крім того, штучне водоймище з легкістю може перетворитися на болото, і дно такої водойми дуже швидко покриється мулом і травою.
Збірне будівництво житлових та промислових будівель гостро потребує матеріалів для герметизації стиків між збірними конструкціями, панелями. Стики є найбільш вразливим місцем споруди, бо волога, яка потрапляє у стик, призводить до прискореної корозії зварних конструкцій стиків, знижуючи тим самим термін служби будинку. Незалежно від положення стику герметизуючі матеріали повинні відповідати таким основним вимогам:
Щоб в стіни будинку не проникала грунтова волога, влаштовують гідроізоляцію. У кам'яних і цегляних фундаментах гідроізоляцію кладуть зазвичай на висоті 15 - 25 см від рівня землі. Якщо підлоги кладуть на балки, то гідроізоляція повинна бути на 5 - 15 см нижче останніх.
У будинку, що має підвал, гідроізоляцію кладуть на двох рівнях: першу - у фундаменті на рівні підлоги підвалу або нижче його на 13 см, другу - в цоколі на 15 - 25 см вище поверхні вимощення.Поверхні стін підвалу і його підлогу ізолюють при цьому так. Якщо рівень грунтової води нижче підлоги підвалу, то із зовнішнього боку стіни, дотичні з грунтом, покривають двома шарами гарячого бітуму. На підлогу кладуть шар жирної глини (25 см), ущільнюють, покривають шаром бетону (5 см), вирівнюють, витримують протягом одного-двох тижнів, покривають мастикою і наклеюють двошаровий рулонний килим з руберойду або толю. Зверху кладуть такий же шар бетону, який вирівнюють, покривають цементним розчином.