Гідроізоляція
Що таке, і для чого потрібна гідроізоляція?
Гідроізоляція - щільний водонепроникний прошарок з фарбувальних, напилюваних, рулонних або інших матеріалів, призначений для захисту будівельних конструкцій, будівель і споруд від проникнення вологи, води та захисту матеріалів з яких побудовано споруду від шкідливого впливу омиваючої або фільтруючої води чи іншої агресивної рідини.
Гідроізоляційні роботи - комплекс захисних заходів щодо захисту від шкідливого впливу води та вологості. Може здійснюватися не тільки на етапі зведення будови, але і при реконструкції чи модернізації. Забезпечує нормальну експлуатацію будівель, споруд та обладнання, підвищує їх надійність і довговічність.
Гідроізоляційні матеріали - матеріали, що застосовуються для захисту будівельних конструкцій від атмосферних опадів, від проникнення агресивних грунтових вод, а також для забезпечення водонепроникності залізобетонних ємностей різного призначення.
Залежно від типу гідроізоляційних робіт застосовуються гідроізоляційні матеріали, до яких відносяться: металеві листи; рулонні і листові матеріали (наприклад, геосинтетики або ПВХ мембрани); матеріали рідкого нанесення (наприклад, полімочевина, рідка гума, напилювані коркові покриття); сухі будівельні суміші проникаючої дії (проникаюча гідроізоляція).
СКРІЗЬ ДЕ Є ВОДА, ПОТРІБНА ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ!
Гідроізоляція та її призначення
З гідроізоляцією людина знайома вже не одне тисячоліття. Ще древні греки усвідомили необхідність захисту будівель від атмосферних опадів, підвищеної вологості і ґрунтових вод. У наш час волога і раніше залишається одним з головних ворогів будівництва. Так, на фундамент і підвал будівлі свій негативний вплив надають ґрунтові води, стіни і дах страждають від зміни температур і атмосферних опадів, що спостерігаються круглий рік. Але людина навчилася ефективно захищатися від водної стихії завдяки сучасним гідроізоляційним матеріалам.
Дочірні категорії
Рідка гума
«Рідка гума» - це сучасна альтернатива рулонним та мембранним покриттям, що наноситься гарячим методом. Матеріал застосовується при проведенні гідроізоляційних робіт не тільки на нових покрівлях (інверсійних, традиційних, експлуатованих), але і при проведенні ремонтних робіт по старому покриттю. Головна перевага «рідкої гуми» полягає в здатності до зчеплення на молекулярному рівні з будь-яким матеріалом, незалежно від стадії затвердіння або віку попереднього покриття. Ніякий інший будівельний матеріал не володіє такою здатністю.
Завдяки цьому матеріал застосовується як на нових покрівлях, так і при реконструкції старих. Матеріал може наноситися без попереднього демонтажу старих шарів рубероїдної покрівлі, поверх старої гідроізоляції. У такому випадку встановлюються дефлектори для виведення вологи що накопичилася, при необхідності місцями мастика армується геотекстилем.
Ізоляцію покрівель з великою кількістю примикань, швів чи щілин практично неможливо якісно виконати за допомогою рулонних матеріалів, і тут «рідка гума» просто незамінна. При наявності на даху компонентів вентиляційного устаткування застосування цього матеріалу дозволяє виконати довговічну гідроізоляцію примикань та стиків: завдяки високій еластичності «рідка гума» не руйнується під впливом вібрації.
Приклади застосування гідроізоляції
Гідроізоляція будь-якої конструкції, будівлі чи споруди
Гідроізоляція споруд - це невід'ємна частина будівельних робіт на будь-якому об'єкті. Особливої уваги потребує гідроізоляція споруд, що знаходяться під землею, таких як фундамент, підвали, льохи, резервуари, несучі конструкції та інші. При відсутності або неправильному виконанні гідроізоляції з'являються проблеми з підвищеною вологістю, внаслідок чого виникає цвіль, різні комахи, вогкість і так далі. Проте головною проблемою підвищеної вологості є загроза руйнування фундаменту чи самої конструкції будівлі.
Способи гідроізоляції та її призначення
Хоч вода і потрібна будь-якій живій істоті, все ж нерідко складаються ситуації, коли вода може нашкодити людині. Наприклад, будівельні матеріали та конструкції — чим менше води вони містять тим довше термін експлуатації цих споруд. Правильна гідроізоляція у будівництві збільшить термін експлуатації будинку чи споруди, на протязі довгих років буде берегти здоровя своїх мешканців
На сьогодняшній день існують різні технології гідроізоляції, наприклад, такі, як:
- фарбульна гідроізоляція;
- штукатурна гідроізоляція;
- оклеювальна гідроізоляція;
- наливна гідроізоляція;
- засипна гідроізоляція;
- просочувальна гідроізоляція;
- ін"єкційна гідроізоляція;
- проникаюча гідроізоляція;
- напилювана гідроізоляція;
Все це різні технології, з різним призначенням та ціною на матеріали та роботи по гідроізоляції, тому перед початком будівництва, краще проконсультуватися у фахівців, щоб не нести збитки.
Памятайте ПЕРЕРОБЛЯТИ ЗАВЖДИ СКЛАДНІШЕ І ДОРОЖЧЕ!
Основне про гідроізоляцію
У сучасному будівництві майже на всіх його етапах, виникає необхідність належної гідроізоляції:
1. Фундамент - основа будинку чи споруди, щоб тривалий час виконувати свої прямі функції повинен володіти водовідштовхувальними властивостями, інакше бетон набирає вологу і з перепадами температур руйнується, а з ним руйнується будинок.
2. Стіни - є несучими конструкціями для всієї споруди, для даху, перекриття, на них кріпляться комунікації, елементи декору, і якщо їх неналежно захистити від вологи, гідроізолювати, то крім втрати своїх несучих здатностей і врешті руйнування, волога буде проступати через навіть дорогі декори, шпалери, фарби брудними плямами, потім буде проступати грибок чи цвіль, і врешті решт руйнуватися шар декору чи штукатурки, одночасно наражаючи мешканців будинку на сирість, неприємний запах, хвороби.
3. Дах - це основний захисник будинку від атмосферної вологи, дощу, снігу, - тому його гідроізоляційні властивості є його основним призначенням, і навіть найдрібніші щілини, приведуть до протікання, і неприємних наслідків я для самої споруди, так і для її мешканців.
А ще ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ - необхідна, у підвалах, санвузлах, ванних кімнатах, без неї не обійтись на терасах, у басейнах і ще у будівництві багатьох необхідних приміщень та конструкцій.
Поліуретанова гідроізоляція
Одними з самих надійних та якісних утеплювачів для покрівлі будинків є утеплювачі з жорсткого пінополіуретану, або скорочено - ППУ.
ППУ-утеплювачі у порівнянні з іншими мають найбільш низький коефіцієнт теплопровідності (l = 0,020-0,030 Вт/м°С), до того ж:
- У ППУ низьке водопоглинання (матеріал має до 95% закритих пор);
- Він має високу адгезію до більшості будівельних матеріалів;
- Має низьку паропроникність, тому не потрібна додаткова пароізоляція.
Однією з головних переваг ППУ-утеплювачів є можливість їх отримання прямо на місці проведення робіт і одночасного нанесення за допомогою спецобладнання. Таким чином, стає можливим працювати з поверхнями будь-якої форми і складності. Таке покриття не має стиків, швів, щілин. Утеплювач із ППУ наноситься і на нові і на старі конструкції, покриті рубероїдом, металом або шифером, причому демонтаж і підготовчі роботи не потрібні.
Полімочевина
Полімочевина - це еластомер, виведений з реакції продуктів ізоціанату. Вельми міцне і довговічне покриття, яке може бути нанесено практично на будь-яку основу. Зовні полімочевина схожа на щось середнє між пластмасою і гумою. Полимочевина має високу хімічну стійкість до нафтопродуктів, неконцентрованих кислот і лугів, дуже високі показники абразивної стійкості. Наноситься полімочевина методом напилення.
Поліурія або полімочевина це еластомірне покриття з високими техніко-експлуатаційними властивостями, що йде на зміну традиційним покриттям. Наносити цей матеріал легше і швидше, він більш економічний і розрахований на довший термін експлуатації. Прекрасна адгезія до будь-яких поверхонь і матеріалів: бетон, метал, геотекстиль, дерево, асфальт, поліуретан, епоксидна смола і т.д.
Області застосування Полімочевини:
- Гідроізоляційне захисне покриття для покрівлі дахів, в т.ч. поверх теплоізоляційного шару з пінополіуретану;
- Захист мостів і будь-яких інших металічних, залізобетонних конструкцій, що піддаються систематичному впливу несприятливих погодних умов;
- Облицювання бетонних ємностей, басейнів, відстійних ставків, земляних відстійників, резервуарів, гребель, ровів, тунелів, насипів і т.д.;
- Ремонт або заміна існуючих облицьованих гідроізоляційних поверхонь;
- Покриття сталевих ємностей (що знаходяться на поверхні або заглиблені у грунт), резервуарів і труб. У силу того, що матеріал біологічно нейтральний і абсолютно нешкідливий, він може застосовуватися навіть в ємностях для зберігання питної води;
- Створення ємностей для зберігання будь-яких токсичних матеріалів, тому що матеріал стійкий до будь хімічних впливів;
- Захисне покриття для зовнішніх декоративних елементів, таких як підпірки, водоспади, раковини, статуї, басейни, дорожні покажчики і т.д.;
- Захист підлоги і стін від матеріалів що викликають корозію;
- Захист від зносу гірничодобувного обладнання, дробильних установок, кузовів самоскидів і облицювання платформ вантажних автомобілів;
- Захист ємностей для охолодженого сольового розчину (на риболовецьких траулерах) і в інших місцях з агресивним середовищем;
- Впровадження покриттів полімочевини стало можливим завдяки останнім науковим відкриттям, що дозволили отримати в якості сировини двокомпонентну систему. Новий матеріал відрізняється миттєвим затвердінням і високорозвиненими поперечними міжмолекулярними зв'язками, що не містять розчинників, з 100%-м вмістом твердої фази.
Переваги Полімочевини:
- Екологічно безпечний матеріал;
- Поліурія повністю вогнебезпечна, оскільки в ній немає розчинників;
- Покриття твердне моментально;
- Виконує функцію електроізолятора і тим самим запобігає іскроутворенню;
- Забезпечує рішення проблем, пов'язаних з корозією, зношуванням і гідроізоляцією;
- Володіє високою стійкістю до солей, лугів, ультрафіолетових променів і хімреактивів;
- Можливе отримання матеріалів з широкою гамою кольорів;
- Необхідна товщина покриття досягається при нанесенні за один раз;
- Може наноситися майже при будь-якій температурі навколишнього середовища (до - 40 ° C);
- Витримує експлуатаційну температуру до +177 ° С;
- Загальні витрати при застосуванні покриття на основі полімочевини на 20% нижче, ніж при використанні традиційних покриттів;
- Економія досягається за рахунок скорочення часу нанесення і за рахунок більш тривалого терміну експлуатації, який в кілька разів перевищує термін експлуатації традиційних покриттів;
- Не виділяє токсичних парів або летючих органічних сполук;
- Містить 100% твердої фази за вагою й об`ємом.
Антикорозійний захист
Антикорозійний захист виробів, конструкцій і споруд - це комплекс захисних засобів, які застосовуються до об'єктів, з метою запобігання та профілактики корозійних процесів. Необхідно, щоб даний захист застосовувався на всіх етапах виробництва, будівництва і експлуатації об'єктів - починаючи з проектування і виплавки металу, зберігання виробів, монтажу конструкцій і споруд, і закінчуючи подальшою їх експлуатацією.
Найбільш використовуваним матеріалом в сучасній промисловості, поряд з бетоном, є чорна сталь, так як металеві споруди та конструкції найбільш придатні для вирішення технічних, технологічних, будівельних чи дизайнерських завдань. Своєчасний антикорозійний захист дозволяє продовжити термін експлуатації металевих конструкцій і виробів з металу, а також захистити їх від руйнівного впливу агресивного навколишнього середовища.
Антикорозійний захист це:
- Недопущення корозійно-активної складової до поверхні матеріалу;
- Наявність внутрішнього захисного шару антикорозійного матеріалу безпосередньо на поверхні металу, який активно виконує захисну функцію, в разі випадкового проникнення агресивної корозійної складової під покриття.
Якісна підготовка металу - зачистка. Цей етап підготовки є найбільш важливим для всього процесу антикорозійного захисту матеріалу, тому що від нього залежить подальша поведінка металу в умовах агресивного середовища. Відсутність якісної зачистки здатна знівелювати всі наступні маніпуляції з матеріалом.
Збереження від корозії металевих конструкцій, обладнання та споруд що коштують дорого і стануть непридатними для використання, через дії корозії - одне з найважливіших питань, які має вирішити власник. Збиток, нанесений корозією, полягає не тільки у втраті маси металу, але і в погіршенні функціональних властивостей виробів, зниженні їх споживчої вартості і довговічності. Тому антикорозійний захист має бути передбачений на всіх стадіях виробництва, та експлуатації, ігнорування цього факту часто призводить до незворотних втрат і передчасного виходу з ладу дорогого устаткування і споруд. Втрати від корозії становлять приблизно 12% від річної виплавки металу. Враховуючи всі ці чинники, стає очевидним, що антикорозійний захист має величезне економічне значення, оскільки вчасні заходи по антикорозійній обробці, збільшують термін експлуатації металічних споруд чи обладнання в рази, і так само в рази дешевше обходяться власнику такого обладнання чи споруд, чим купівля іншого обладнання чи будівництво інших конструкцій чи споруд..
Вироби з металу піддаються корозії безперервно, особливо пришвидшує корозійні процеси, незахищеність металу від атмосферних впливів: при їх виготовленні, транспортуванні, зберіганні і, звичайно, експлуатації. Найбільш схильні до корозії і вимагають антикорозійного захисту металеві споруди та конструкції: промисловості, сільського-господарства, нафто-газового комплексу, водовідвідні та водоочисні споруди, резервуари та цистерни для зберігання рідких та сипучих матеріалів, автомобілів, сільськогосподарської, будівельної та іншої техніки в атмосфері, хімічне обладнання, парові й охолоджувальні системи, підземні кабелі і трубопроводи, обладнання нафтових і газових свердловин і т.д.
Таким чином, антикорозійне покриття повинне бути, в першу чергу довговічним. Так, наприклад, своєчасний антикорозійний захист здатен не тільки забезпечити безпеку, міцність конструкції, продовжити термін експлуатації обладнання, але і покращити експлуатаційні властивості конструкції чи споруди.
Залежно від вихідних характеристик металу, особливостей його експлуатації та ступеня агресивності навколишнього середовища, відрізняються і методи антикорозійного захисту. Найчастіше, антикорозійний захист виражається в нанесенні на поверхню матеріалу, підданого корозійним реакціям, шарів захисних покриттів на основі органічних і неорганічних матеріалів, зокрема, нанесенні лакофарбових матеріалів (ЛФМ), основним завданням яких є довгостроковий захист металевих об'єктів, зі збереженням їх довговічності та функціональності.