Як відомо, фундамент є несучою частиною будь-якої будівлі. Це базис основа, за допомогою якої тримаються всі несучі конструкції будівлі, розподіляються навантаження на ґрунт, створювані будівлею, правильної побудови та експлуатації залежить безпека та комфорт, термін безпроблемного використання будівлі чи споруди. Від правильності виконання всіх етапів зведення фундаменту залежить йогор міцність і надійність а також довговічність будівлі, тому його закладення та захист - це найбільш важливий етап всього будівництва.
 

 Існує чотири основних типи фундаментів:стрічковий, стовпчастий, пальовий, плитний.

 Вибір конкретного типу багато в чому залежить від властивості ґрунтів та рельєфу ділянки, де буде знаходитися будова.

  • на рухливих ґрунтах для невеликих котеджів, що зводяться із застосуванням легких будівельних матеріалів (дерево, пінобетон, піноблоки) найбільш оптимальним варіантом є стовпчастий або мілкозаглублений стрічковий фундамент;
  • для зведення цегляного будинку на ділянках з перепадами висот, великою глибиною промерзання, спучених ґрунтах, як правило, використовується пальовий тип, що підходить практично для будь-яких будівель, але в яких не передбачено підвальне приміщення;
  • для великих цегляних будівель, в яких передбачається підвальний поверх, необхідно закладення стрічкового заглибленого фундаменту самим надійним, але і найдорожчим, вважається плитний фундамент, який можна застосовувати практично на будь-якому ґрунті. Але саме з причини високої вартості і складності облаштування, в приватному будівництві його використовують украй рідко.

Розпізнавання ґрунтів і визначення типу фундаменту не єдине завдання, яке потрібно вирішити перед початком закладення. Крім цього необхідно враховувати кліматичні особливості регіону, рівень залягання ґрунтових вод і глибину промерзання ґрунту. Саме ці чинники кардинально впливають на промерзання фундаменту і, відповідно, на експлуатаційні особливості будівлі.

Що відбувається при промерзанні? Фундамент починає руйнуватися, отже, будівля, перекошується, в стінах утворюються тріщини, конструкція втрачає свою міцність. Нескінченні ремонти, криві віконні та дверні отвори, шпалери які збираються в гармошку по кутах приміщень, сирі стіни, збільшені витрати на опалення - все це є наслідком промерзання фундаменту. Жити в такому будинку стає просто небезпечно, оскільки в якийсь момент може наступити критична деформація споруди і її руйнування.

Найчастіше промерзання фундаменту відбувається з причини неправильного розрахунку глибини закладання. Фундамент знаходиться вище глибини промерзання, тобто в товщі ґрунтів, схильних до деформації. Грунт збільшується в об'ємі і піднімається, але піднімання відбувається нерівномірно. Саме це і є причиною нестійкості і деформації бетонної основи.
Навіть якщо підошва фундаменту знаходиться нижче глибини промерзання ґрунту, то це не гарантує відсутність деформації під впливом піднімання. Для усунення даної проблеми розширюють нижню частину фундаменту, підсилюють арматурою, роблять бічні площини похилими зі звуженням до верху. Але робляться ці заходи тільки на етапі будівництва. Якщо промерзання фундаменту відбувається у вже існуючої будівлі, то вирішити проблему вище переліченими способами не вийде.

 Ще одна поширена причина промерзання фундаменту - це не утеплений, не гідроізольований бетонний фундамент чи підвальне приміщення. Фундамент найбільш вразлива до дії води, конструкція будівлі - вода біля фундаменту скрізь, це і дощові води, якщо не подбати про їх надійне відведення, це і грунтові води, які підіймаються чи опускаються в залежності від клімату та середньорічної норми опадів, які міняються дуже стрімко останнім часом, це і вода від танення снігу, висота покриву якого може складати близько 1 метра висотою. Тому якщо не провести комплекс робіт з утеплення та гідроізоляції фундаменту, бетон, - з якого будують фундаменти та інші несучі конструкції, поглинає багато вологи, яка зі зміною температури руйнує його досить швидкими темпами, отже щоб запобігти руйнації бетонного фундаменту, зробити бетон надійною опорою всієї будівлі,  забезпечити сухість та тепло на першому поверсі будівлі, потрібна обовязкова гідроізоляція та утеплення бетонного фундаменту.

Комфорт. Через стіни підвалу вологість проникає в житлові приміщення, в будинку формується підвищений рівень вологості і, відповідно, нездоровий мікроклімат. У людей що мешкають у будинку погіршується самопочуття, вони частіше хворіють, повільніше відбувається процес одужання. Також згубний для фундаменту вплив холоду зовнішньої атмосфери і тепле повітря, що виходить з дому, постійні перепади температури, вологості, безпосередня дія води як знизу грунтовими водами так і зверху дощовими водами, руйнують його.

Сьогодні відповідні розрахунки проводяться до початку закладення, в процесі чого обов'язково враховуються й характеристики ґрунтів, і глибина промерзання, і ступінь вертикального впливу на стіни фундаменту. З урахуванням усіх параметрів розраховується конструкція бетонної основи, що виключає виникнення подібних питань. Але що робити власникам вже існуючих будівель, для яких промерзання фундаменту є нагальною проблемою?

 Рішення криється в утепленні та гідроізоляції вертикальних стінок фундаменту, яке можна виконувати різними гідроізоляційними матеріалами. Головна умова - всі вони повинні володіти мінімальним рівнем гігроскопічності, мати високий коефіцієнт теплоізоляції і відповідати необхідній мірі міцності. Найоптимальніший варіант - це напилення пінополіуретану ППУ, за допомогою якого можна створювати безшовний, монолітний і повністю герметичний шар теплоізоляції практично будь-якої товщини. Пінополіуретан забезпечить відсутність будь-яких містків холоду, оскільки при використанні пінополіуретану не застосовуються кріпильні деталі, надійно захистить фундамент від згубного впливу води та перепадів температури. Теплоізоляція ППУ буде виконана з максимальною ефективністю, а подальше промерзання фундаменту буде повністю виключено на найближчі 50 років. Унікальність пінополіуретанового утеплення для фундаменту полягає, - і у відмінних гідроізоляційних характеристиках пінополіуретану, що в поєднанні з невисокою ціною, довговічністю (понад 50 років безпроблемної експлуатації), - і швидкістю виконання робіт з утеплення та гідроізоляції фундаменту, бетонного підвалу, цокольного поверху чи будь-яких інших підземних споруд, що потребують гідроізоляції та теплоізоляції, - і в можливості гідроізоляції будь-яких поверхонь, від поверхні фундаменту зі складною конфігурацією, і до відверто нерівних стінок бетону.

Тепер плівкові технології відходять у минуле, - не потрібно дюбелями прибивати листи екструдованого ППС (XPS) обтягати бульбашковими плівками, затрачати багато сил, ресурсів і часу, а  в результаті гідроізоляційні та теплоізоляційні властивості такого пирога сумнівні, як правило гарантійні терміни на такі роботи невеликі або і зовсім відсутні.

 ПІНОПОЛІУРЕТАН - вже давно в країнах цивілізованого світу використовується для гідроізоляціїта утеплення підземних бетонних, металічних конструкцій, свайних полів, котлованів, бетонних подушок, для утеплення та гідроізоляції різних фундаментів в тому числі УШП (утеплена шведська плита), що дуже популярна у забудовників через швидкість та дешевизну будівництва.

ПІНОПОЛІУРЕТАН 2 в 1 - платимо за гідроізоляцію - теплоізоляцію отримуємо в подарунок.