Якісний закрито-комірчастий ППУ не вимагає жодної пароізоляції. Цей утеплювач взагалі не поглинає вологу, тому що, сучасні піни пінополіуретану ППУ мають кількість закритих комірок у своїй структурі більше ніж 95% що дає такі унікальні характеристики щодо гідроізоляції, утеплення та герметичності.Для більш ясного розуміння наскільки важливий відсоток закритих комірок, наведемо наступний приклад: в морозильній камері (-18 гр С) у щілину з пістолета з монтажною піною запінюється закрито-комірчастий ППУ 40%. Через рік ППУ був повністю зруйнований, що говорить про те, що 60% відкритих комірок достатньо, щоб зруйнувати ППУ, в той час як якісний ППУ з закритими комірками у більш ніж 95% працює на цій же щілині працює вже більше 15 років. 

 

Таким чином, відкрито-комірчастий утеплювач - пінопласт, мінвата, ековата потребують захисту якісною пароізоляцією це є необхідною умовою нормального функціонування такого утеплювача. Коли мова йде про клімат, в якому різкі перепади негативних температур у плюсові, застосування паробарєру є непорушним правилом. Однак ППУ навіть в умовах великих і частих перепадів температур, коли про його руйнування не йдеться, працює краще усіх відомих утеплювачів, оскільки його теплопровідність практично не змінюється, в той час як теплопровідність відкрито-комірчастого утеплювача, в  якому з часом накопичується волога, істотно зростає, що негативно позначається на теплоізоляційних характеристиках конструкцій.

Ековата, піноспласт, мінеральна вата є відкрито-комірчастими утеплювачами, тому в нашому суворому кліматі однозначно вимагають належної пароізоляції. Підсумуємо: Чим більше вологи набирає утеплювач - тим більше вологість істотно змінює його теплопровідність, - ековати, мін вати, пінопласту (з 0.04 до 0.08) срок експлуатації при цьому зменшується до 8-10 років, в той час як ППУ практично не змінює свого коефіцієнта теплопровідності від вологості (складає 0.02 для кращих зразків якісного пінополіуретану ППУ) і працює в такому режимі понад 50 років.

Постійна вологість пористих (пухких) матеріалів, особливо целюлози призводить до цвілі і гниття, виникнення комах, гризунів, якщо така і не спостерігається перші рік - два, тільки завдяки хімікатам в цих метаріалах, яких навіть цвіль не бере. Всі ці процеси (цвілі, гниття, комахи, гризуни) проходять тільки при наявності вологи, тому дуже важливим чинником для теплоізолятора є відсутність здатності до накопичення вологи.

Висновок про те, який утеплювач вигідніше і безпечніше застосовувати для будівельних, ізоляційних та інших робіт, робіть самі.