Ще в 1944 році в Німеччині було освоєно активне виробництво пінополіуретанів. У Європі виробництво поліуретану почалося з 1955 року. У ті далекі часи прагнули замінити поліуретаном натуральний каучук, сталь, пробку. У результаті проведених досліджень вченими хіміками були винайдені тисячі поліуретанових композицій і численні технічно важливі матеріали на їх основі. Сьогодні пінополіуретан інтенсивно використовується в найрізноманітніших галузях - в космічних дослідженнях, харчовій і переробній промислоовості, у сільському господарстві і у побуті. Різке підвищення цін на нафту наприкінці двадцятого століття змусило розвинені країни світу розробити спеціальні програми, що стимулюють економне використання енергоресурсів. Саме тоді в США і Західній Європі все більш широко починають застосовуватися системи теплоізоляції трубопроводів пінополіуретаном.

 Застосовуються конструкції "труба в трубі", труби ППУ - попередньо ізольовані труби. Труби із застосуванням пінополіуретану підтвердили свою перевагу в економічних і технологічних параметрах ефективності. Теоретично довговічність пінополіуретану досягає 25 - 30 років. Довговічність труб ППУ - 30-35 років. Насправді життя показало, що показники довговічності значно вищі. У багатьох розвинених країнах: Німеччині, США, Канаді, Швеції, Японії вчені перевірили зразки пінополіуретану, залиті в 70-х роках минулого століття. Дослідження свідчать що властивості пінополіуретану за цей час не змінилися.

ПІНОПОЛІУРЕТАН - на сьогоднішній день самий ефективний утеплювач у світі. Пінополіуретан - технологічний, якісний, унікальний за своїми характеристиками, теплоізоляційний матеріал. Пінополіуретан ідеально підходить для утеплення та ремонту дахів, стін і фасадів будівель з недостатньою теплоізоляцією. У країнах Західної Європи та США пінополіуретан успішно застосовується в будівництві модульних, промислових і житлових об'єктів близько 50 років. В Україні виробництво різних видів пінополіуретану збільшується з року в рік. Пінополіуретан - лідер за значенням термічного опору серед інших теплоізоляційних матеріалів.

Екологія пінополіуретану

Одне з найбільш поширених питань щодо пінополіуретану - є його екологічність. На сторінках нашого сайту Ви без зусиль зможете відшукати гігієнічні сертифікати на компоненти пінополіуретану. Дані сертифікати отримані виробником компонентів пінополіуретану Purinova Польща після проведення багатьох випробувань, досліджень та тестів провідними інституціями Європи та України, що свідчи про серйозний підхід до тестування, та з отриманнях цих сертифікатів про абсорлютну екологічну безпечність пінополіуретанів цього виробника. Пінополіуретан сертифікований не тільки на території України, але і в Євросоюзі, і в США та Канаді, ставлення дуже серйозне. «Купити» сертифікат в країнах євросоюзу, на відміну від нашої неможливо.

Поліуретан - це синтетичний полімерний матеріал, що має унікальні властивості. Своїм народженням поліуретан зобов'язаний Отто Георгу Вільгельму Байєру (Otto Georg Wilhelm Bayer), який народився 4 листопада 1902 в німецькому місті Франкфурт-на-Майні. У місті Леверкузен, в Німеччині, в землі Північний Рейн - Вестфалія в 1933 році він винайшов, у співавторстві з колегами - вченими, і в 1937 році налагодив промислове виробництво пінополіуретану. У той час йому виповнилося 32 роки, і він по праву був наймолодшим, і найвідомішим членом команди, очолюючи центральну наукову лабораторію компанії Байєр. У цьому ж місті знаходиться штаб квартира футбольного клубу з однойменною назвою. У 1944 році, в Німеччині, було налагоджено промислове виробництво пінополіуретанів, і тільки в 1957 році, в США був створений метод виробництва на основі більш простих поліефірів, що значно здешевило сам процес виготовлення.
Пінополіуретан називають «матеріалом з необмеженими можливостями», так як спектр застосування матеріалу досить великий. При виготовленні, як правило, використовується два типи сировини - ізоціанату і поліоли, обидва компоненти синтетичного походження, спочатку це фракції сирої нафти. Вся принадність при виготовленні полягає в правильній пропорції змішування двох готових компонентів системи, саме вони містять допоміжні засоби, діапазон яких дуже широкий - це каталізатори реакції, вспінювачі, стабілізатори. Також застосовуються інші хімічні речовини, залежно від того, які вимоги пред'явлені будуть до готового покриття. Кінцева мета процесу - отримати суміш придатну до реакції. Мають значення рецептура, і, відповідно, співвідношення компонентів. Вибір технології нанесення дає можливість для регулювання спектру властивостей одержуваного пінополіуретану - отримуємо матеріал з потрібними нам властивостями: жорстке або м'яке покриття, чи так зване «інтегральне», або ж пористий, спінений поліуретан. Поліуретан постає перед нами в різних видах - це і в'язка рідина і твердий продукт, високоеластична м'яка гума або жорсткий пластик. Технологічні методи його переробки також вражають: напилення, пресування, екструзія, заливка, або лиття. Технологія виготовлення та переробки поліуретанів, постійно розвивається, досліджують та впроваджуютя нові зразки ППУ у нові галузі науки, техніки, промисловості чи будівництва,кожен раз все з новішими і видатнішими властивостями тому за поліуретанами майбутнє.