Заливний пінополіуретан (ППУ) - сучасний спосіб теплоізоляції порожнин в стінах, підлогах, конструктивних порожнинах перекриття, житлових будинків, офісних будівель, виробничих і промислових приміщень. У країнах Європи з холодним кліматом вже досить давно поширено будівництво будинків, у стінах яких передбачені порожнини товщиною 100 мм. Надалі такі порожнини, зазори заповнюються спіненим пінополіуретаном, що переслідує відразу кілька цілей - значне підвищення теплоізоляційних властивостей стін, забезпечення гарної звукоізоляції, захист матеріалу стіни від шкідливих впливів зовнішніх факторів.

Так само заливка пінополіуретану застосовується для герметизації термошвів, температурних чи деформаційних (як вертикальних, так і горизонтальних) в панельних будинках, при проектуванні та будівництві доріг, промислових та сільськогосподарських об’єктів, складних військових конструкцій і тд.

Технологія заливки пінополіуретаном досить проста: у внутрішній або зовнішній стіні будівлі висвердлюють отвори з певним кроком по висоті і ширині всієї стіни (80 х 80 см з діаметром отвору 10-14 мм). Через ці отвори під тиском подаються компоненти пінополіуретану, починаючи з самих нижніх отворів. Спінюючись за кілька секунд, пінополіуретан заповнює порожнину, поступово піднімаючись по висоті стін, заливаючи всі доступні щілини, отвори, порожнини. Домігшись заповнення на одному рівні, переходять до наступного рівня отворів, і так до повної заливки порожнини.

Така технологія утеплення дозволяє добитися рівномірної заливки пінополіуретаном всього зазору між стінами, що гарантує відсутність містків холоду, які могли б "пропускати" тепло з приміщення. Пінополіуретан заповнює всі тріщини й дефекти і в самому матеріалі стін, а це робить шар теплоізоляції монолітним.

 zalivka 2  zalivka 3 zalivka 4       

    1. Пустотіла стіна                              2. Заливка ППУ                                  3. Утеплена стіна
 

Утеплення пустотних стін пінополіуретаном це надійний метод, який має цілий ряд переваг:

 1. Утеплювач виходить монолітний (без швів і щілин)
 2. ППУ має найнижчий коефіцієнт теплопровідності серед конкурентів
 3. Утеплювач біологічно нейтральний
 4. ППУ негорючий самозгасаючий матеріал
 5. Досягаються хороші показники шумоізоляції
 6. Відсутні містки холоду
 7. ППУ не гризуть миші
 8. ППУ не боїться цвілі і грибків
 9. Теплоізоляція на багато років (термін служби ППУ більше 50 років)

Набагато ефективніше заливати ППУ між стінами на етапі будівництва стін. Будуємо стіни з порожниною для теплоізоляції і кожні 1,5 метра проводимо утеплення методом заливки пінополіуретану через верхній отвір, або через дренажні трубки 10-14 мм в діаметрі, які під час зведення стіни вмонтовують шахматним порядком, 80х80 сантиметрів по всій стіні, і так по всьому периметру та всій висоті будинку.

Для заливки в порожнини використовуються спеціальні марки пінополіуретану зниженої щільності з тривалим часом старту. Такий матеріал володіє дуже низькими показниками теплопровідності і починає спінюватися через певний час, що гарантує рівномірне заповнення всіх пустот. Крім цього, отримана маса утеплювача важить зовсім небагато й не створює навантажень на несучі конструкції стін, чи фундаменту, що також досить важливо. Заливається пінополіуретан спеціальним обладнанням краще високого тиску, - іноземного виробництва, яке забезпечує правильність технології та необхідну якість одержуваного шару утеплювача.
У будь-якому випадку, час, витрачений на утеплення стін методом заливання, значно скорочений, ніж у альтернативних способів утеплення - немає необхідності в тривалих підготовчих роботах, відсутні будь-які елементи кріплення. Висока продуктивність сучасного обладнання для заливки чи напилення пінополіуретану дозволяє бригаді з двох-трьох чоловік виконати роботи з утеплення двоповерхового будинку за один день.
Отриманий шар пінополіуретанової теплоізоляції повністю твердне протягом доби, після чого буде служити Вам протягом десятків років, не вимагаючи ремонту або догляду. Пінополіуретан екологічно безпечний, дозволений всіма контролюючими органами не тільки України , але й країн Європи та Америки, має всі необхідні сертифікати.

Характеристики ППУ, одержуваного при заливці в порожнини: 

 • показник значення
 • час старту 20-30 сек
 • час гелеутворення 110-150 секунд
 • руйнівне напруження при стисканні не менше 250 кПа
 • коефіцієнт теплопровідності 0,022-0,030 Вт/мК
 • щільність при вільному спіненні 12-25 кг/м3 (або 45-60 кг/м3)
 • кількість закритих комірок не менше 93%.
  Технологія напилення або заливання пінополіуретану при утепленні будинків застосовується в багатоповерховому та котеджному будівництві, в будівництві промислових та сільськогосподарських об’єктів, та при спорудженні виробничих, складських, торгових будівель. Наші фахівці мають досвід з заливки порожнин і пустот пінополіуретаном на об'єктах різної складності та об’єму.

Ми завжди зможемо допомогти Вам з утепленням, шумоізоляцією та гідроізоляцією ваших будинків чи споруд!