Рідка гідроізоляція в підвальних приміщеннях
У сучасних умовах підприємці (особливо представники малого і середнього бізнесу) в пошуках відповідних орендних площ часто зупиняють власний підбір безпосередньо на підвальних кімнатах. Очевидні плюси - як порівняно невисока ставка орендної плати та ймовірність застосування площ для всіляких цілей, найчастіше переважають іміджеві мінуси від розміщення в підвалі. До нещастя, відповідальність сучасних будівельників знаходиться на досить низькому рівні, якість будов, що вводяться в експлуатацію залишає бажати набагато кращого. Формально дозволені для використання нежитлові і житлові будинки, з I-го дня знайомства з ними "ближче" відкривають велику кількість з самого початку прихованих проблем і труднощів. Практично будь-яке житлове приміщення, побудоване і прийняте в експлуатацію, вимагає серйозного і витратного ремонту. Що вже говорити про підвали, на які звертають у вагу в останню чергу! Не дивно, що підвальні кімнати безлічі деяких старих будівель дадуть величезну фору "сучасним" в плані якості будівництва і ціни обслуговування.
Однак всерйоз найнеприємніше те, що в умовах сучасної вітчизняної дійсності багато орендодавців (а зазвичай і самі орендарі чи власники) економлять на якісному, функціональному ремонті підвальних кімнат, частіше в загальному через звичайну людську жадібність. Адже часто підвальні кімнати застосовують для розміщення в них офісів, магазинів, складів, аптек, перукарень, ресторанів, кафе, а найчастіше і малих виробництв, де обов'язкова хороша гідроізоляція. Уявіть собі яку потенційну загрозу несуть у собі не відремонтовані підвали з малою гідроізоляційної стійкістю.
Обговоримо основні фактори ризику для будинків.
Весняне танення снігів і льоду, стічні дощові води, ґрунтова вода-всі ці фактори є великою небезпекою, для підвального приміщення зокрема і фундаменту будинку вцілому. І найбільший удар на себе беруть негідроізольовані бетонні чи цегляні підвали та підвальні будівлі, що постійно знаходяться у воді чи підвищеній вологості. Найбільш велика загроза від попадання вологи в підвальні кімнати - розвиток грибків, плісняви, бактерій але основна небезпека це руйнування основи фундаменту будинку, а значить і небезпека використання цілої будівлі. Крім того, вологість і вода сприяє порушенню мікроклімату в усьому будинку, заважають нормальному звикористанню підвальних кімнат (склад, магазин і т.п.). Так само ускладнюється проведення побутових і ремонтних робіт з обслуговування будинків, з причини того, що частіше інженерні комунікації та технічне обладнання і оснащення, для обслуговуання будинку, знаходяться безпосередньо в підвальних кімнатах. Неминуча хімічна і біологічні корозія елементів конструкцій будинку. Особливо небезпечна ситуація, коли при підвищеному вмісті вологи в повітрі, через знижений опір ізоляції кабелю та його старість, відбуваються аварії електромережі, що стається через небезпечні мікротріщини та пробивання, які можуть призвести до поломки всередині будинку техніки чи обладнання. Бурхливий розвиток бактерій і плісняви та грибка у свою чергу, так само не сприяють підтримці санітарно-гігієнічної ситуації на нормальному рівні. Погодьтеся, мало хто зрадіє від того, що в підвалах будівлі розведуться щури або почнуть інтенсивно розмножуватися комарі.
І все це тільки з-за відсутності елементарного – належної гідроізоляції підвалів, фундаментів, інших поверхнею.
Будь-який з наведених прикладів - підстава подумати: а чи варто економити на захисті будівлі, і чи допоможе рідка гідроізоляція? Прочитавши нашу статтю, ми не сумніваємося, що ви приймете правильне рішення: провести гідроізоляцію підвалу або надати слово вологості, воді з усіма витікаючи ми звідси проблемами. Гідроізоляція підвального приміщення, фундаменту чи цоколя повинна бути зроблена надійними гідроізоляційними матеріалами, ще на стадії проектування та будівництва. Важливою є горизонтальна гідроізоляція фундаментної подушки чи свайного поля, яку монтують перед заливкою основи фундаменту, тоді можна уникнути затікання грунтових вод всередину знизу, а також вертикальна гідроізоляція, що напилюється на вже готові стіни цокольного поверху, напилення проводять так, щоб горизонтальна і вертикальна гідроізоляція стикувалися, перекривши підтікання на стику між ними. Оптимальним вибором по ціні якості і довговічного для облаштування безшовної гідроізоляції є напилення безшовного полімерного гідроізоляційного матеріалу - ПІНОПОЛІУРЕТАНУ.
Пінополіуретан - це сучасний матеріал, що одночасно забезпечує і гідроізоляцію, і утеплення - для утримання заданої мешканцями будинку внутрішньої температури. Пінополіуретан напилюється і застигає безшовним шаром навіть на складниій поверхні, округлої чи неправильної форми безпосередньо на поверхні підвального приміщення, висока адгезія до всіх відомих будівельних матеріалів дозволяє уникнути додаткових затрат на кріпильні чи монтажні елементи, додаткові плівки чи ще якісь додаткові операції непотрібні. Після застигання а це 5 хвилин, пінополіуретан зберігає свої властивості і надійно захищає цоколь чи фундамент від холоду вологи, - більше 50 років.
Error