Залежно від вихідних характеристик металу, особливостей його експлуатації та ступеня агресивності навколишнього середовища, відрізняються і методи антикорозійного захисту. Найчастіше, антикорозійний захист виражається в нанесенні на поверхню матеріалу, підданого корозійним реакціям, шарів захисних покриттів на основі органічних і неорганічних матеріалів, зокрема, нанесенні лакофарбових матеріалів (ЛФМ), основним завданням яких є довгостроковий захист металевих об'єктів, зі збереженням їх довговічності та функціональності.
Антикорозійний комплекс № 2 призначений для нейтралізації іржі на залізній поверхні, що вже зазнала корозії і для посилення антикорозійного захисту цієї поверхні: при нанесенні комплексу одночасно відбувається усунення іржі та цинкування заліза.
З поверхні заліза механічним способом (металевою щіткою, наждаковим папером, абразивним кругом) видаляються залишки старої фарби і пластові відшарування іржі товщиною більше 50 мкм. Комплекс ретельно перемішується до отримання однорідної маси білого кольору. Склад зберігає свої властивості протягом 48 годин. На іржаве залізо склад наноситься агрегатами безповітряного розпилення. Відразу після нанесення починається хімічний процес перетворення іржі. Після нанесення антикорозійного комплексу №2 на поверхню його необхідно витримати протягом 2-3 діб (оптимально - 4-5 діб) до досягнення рН не менше 5. За цей період на поверхні заліза замість іржі утворюється нерозчинна фосфатна плівка (монофосфат цинку) - антикорозійне покриття більш стійке, ніж "берлінський лазур". (Аналогічним чином на автозаводах здійснюють цинкування автомобільних кузовів з метою їх антикорозійного захисту.) У результаті такої хімічної обробки з поверхні металу повністю забираються всі центри корозії будь-якої глибини і процес корозії припиняється.
Антикорозійний комплекс №1 призначений для нейтралізації іржі на залізній поверхні, що вже зазнала корозії.
З поверхні заліза механічним способом (металевою щіткою, наждаковим папером, абразивним кругом) видаляються залишки старої фарби і пластові відшарування іржі товщиною більше 50 мкм. За 60-90 хвилин до використання в антикорозійний комплекс вводиться порошок жовтої або червоної кров'яної солі. Отриманий склад ретельно перемішується до отримання однорідної маси білого кольору. Склад зберігає свої властивості протягом 48 годин.
На іржаве залізо склад наноситься агрегатами безповітряного розпилення. Відразу після нанесення починається хімічний процес перетворення іржі. Цей процес супроводжується виділенням бульбашок: поверхня іржі як би "закипає". Приблизно через 60-90 хвилин виділення бульбашок припиняється і на поверхні заліза замість іржі утворюється нерозчинна фосфатна плівка блакитного кольору - так звана "берлінська лазур".