Будуючи власний будинок кожен прагне швидко побудувати справді затишний, комфортний, недорогий будинок. Майбутній житловий будинок або вже експлуатований будинок, як правило, потребує комплексу робіт з утеплення і оздоблення фасаду. Необхідний комплекс робіт по зовнішній утепленню фасаду міг би затягнутися, але все частіше замовники використовують для теплоізоляції фасаду пінополіуретан, який набагато швидше і якісніше здатен вирішити всі питання по теплоізоляції зовнішніх стін фасаду. Як це виглядає практично: 

  • поверхня підготовлюється до застосування так - якщо наявні щілини в цегляній кладці, то для уникнення перевитрат пінополіуретану, такі щілини бажано вирівняти цементним розчином, тоді шар утеплювача буде рівномірний і тоді вся поверхня буде працювати на утеплення а не на вирівнювання;
  • якщо стіни встигли побілити, то треба побілку змити або зчистити механічним способом, для уникнення розмокання вапна і відшарування ППУ;
  • якщо нещільна штукатурка обсипається, то її теж треба зчистити аж до цегляного шару, це в ідеалі. 

Сам по собі теплоізоляційний пінополіуретановий шар, має чудові теплоізоляційні характеристики, липне до будь-якої поверхні, за винятком поліетилену, не схильний до впливу температурних перепадів, інших атмосферних чинників, але не любить прямого ультрафіолетового впливу, тому одразу не пізніше одного місяця треба захистити утеплювач ППУ, шляхом монтажу оздоблення, на щастя таких варіантів багато.

Варіанти напилення пінополіуретану 

  1. Зазвичай саме оптимальне рішення по оздобленню фасаду утепленого пінополіуретаном, - оштукатурювання вирівнюючим шаром модифікованим штукатурним розчином. Для кращої адгезії на пінополіуретан наносять чи фарбують дуже рідким розчином фасадного чи плиточного клею, після повного висихання, а це 24 години, бригада штукатурів вирівнює та оздоблює фасад короїдом чи іншими декоративними штукатурками.
  2. Утеплення пінополіуретаном вентильованого фасаду, утеплювати фасад треба до етапу його монтування, після того, як на несучі стіни будуть прикріплені кронштейни для майбутніх направляючих профілів каркасу. У цьому випадку важливо не переплутати послідовність робіт.
  3. Це типове застосування сайдингових покриттів, тому, безпосередньо перед напиленням пінополіуретану кріпляться закладні кріплення майбутнього зовнішнього каркасу, в результату фасад утеплений виглядає красиво, монтується швидко, служить довго подальшого обслуговування не вимагає. звісно, при відсутності механічних ушкоджень.
  4. Облицювання фасаду декоративною облицювальною цеглою, в цьому варіанті необхідно узгодити всі підготовчі роботи безпосередньо з тими, хто буде мурувати цегляний фасад, а в даному варіанті це муляри.
  5. Застосовують так звані HPL плити або листи, це звичайна багатошарова плита, в якій багато шарів спеціального паперу склеєні за допомогою потужного гідравлічного пресу, в зовнішніх шарах таких плит вмонтовані спеціальні та декоративні шари, що значно покращує зовнішній вигляд та робить такі листиі стійкими до будь-яких несприятливих погодній умов. Для фасаду з HPL плит необхідні направляючі та металопрофіль, які кріпляться до фасадної стіни перед напилення пінополіуретану.
  6. Самий бюджетний, переважно для промислових та складських приміщень і споруд - при мінімальних затратах, пінополіуретановий шар покривається шаром захисної фасадної фарби чи іншого ультрафіолетостійкого покриття, щоб уберегти шар пінополіуретану від дії ультрафіолетових променів, для збільшення терміну експлуатації покриття. В даному випадку поверхня має естетично незвичайний акцент - не ідеально рівна, хвиляста, що надає природний первісний вигляд теплоізоляційного пінополіуретану.

Для всіх варіантів застосування буде вірним одне правило - оскільки пінополіуретанова піна відмінно прилипає практично до всього, слід передбачити захист тих поверхонь, де присутність пінополіуретану буде небажаною, і ось тут не зайвим буде згадати, що пінополіуретан не прилипає до поліетилену, тому краще ізолювати поверхні, поліетиленовими плівка і вже після завершення всіх робіт з утеплення та оздоблення фасаду усунути їх.