Гідроізоляційні матеріали у будівництві будинку
Під час будівництва будинку крім архітектурних робіт особливу увагу необхідно приділити гідроізоляції будинку. Найчастіше, через кілька років, після зведення будинку - необхідно робити капітальний ремонт, навіть у найсучасніших котеджах, побудованих за останніми технологіями. Однак якщо вчасно провести гідроізоляцію будинку - можна запобігти проникненню вологи в структуру любого будівельного матеріалу.Гідроізоляція будинків, яка спрямована на боротьбу з вогкістю і вологою, підрозділяється на два види: внутрішню і зовнішню гідроізоляцію. Внутрішні приміщення слід обробляти під час опоряджувальних робіт, а зовнішня гідроізоляція будинку повинна проводитися на стадії будівництва самої споруди.
Основного захисту від підземних і дощових вод вимагає фундамент, оскільки саме він найбільше схильний до руйнівної дії вологи. Але в даному випадку слід починати роботу з внутрішньої обробки стиків і швів до того часу, як будуть зроблені підлоги. В основному, під час обробки фундаменту застосовують обмазувальну гідроізоляцію, яка являє собою терпку суміш, в основу якої закладено бітум. Обмазувальна гідроізоляція має відмінні водовідштовхувальні характеристики. Але бітум має властивість втрачати свою еластичність по закінченню декількох років, так що сьогодні в основному для обмазувальної гідроізоляції фундаменту використовують полімерні матеріали або синтетичні смоли - термін служби яких не має меж, звичайно, при відсутності механічних ушкоджень. Для обробки фундаменту із зовнішнього боку - також використовують обмазувальну гідроізоляцію.
Зовнішня гідроізоляція приватного будинку може бути виконана, як за допомогою твердих матеріалів, так і рідкими гідроізоляційними сумішами, які мають водовідштовхувальні властивості. Для зовнішньої гідроізоляції будинку можна використовувати рідку напилювану гідроізоляцію, можна зробити фарбування стін плівкоутворюючими складами, які формують жирний глиняний прошарок - який відмінно бореться з проникненням вологи, також можна нанести штукатурний розчин з додаванням бітумної мастики.
Однак щоб запобігти руйнуванню будівельних конструкцій через проникнення в них вологи, все-таки правильним захистом будинку буде зовнішня гідроізоляція, реалізована за допомогою напилення різних видів рідких мастик, в основу яких закладено синтетичні матеріали, смоли. І при виборі типу мастики слід покладатися на сумісність будівельних матеріалів, з яких зводився сам будинок, та полімерних гідроізоляційних матеріалів, оскільки необхідно знайти вірне поєднання гідроізоляційної суміші з оброблюваною поверхнею.