Ефективність Пінополіуретану доведена роками застосування його по всьому світу починаючи з 50-х років минулого століття. ППУ щільністю 40 кг/м.куб краще мінвати у 3 рази, а від пінопласту у майже 4 рази, такаі дані зумовлені, різними показниками коейіцієнту теплопроникнення лямбда, у Пінополіуректану він 0,019 про ти 0,048 у мінвати і 0,56 у пінопласту, - і то це при умові, що виробники вказаних утеплювачів, дотримуються технології та не обманюють своїх покупців вказуючи на упаковці щільність 35 кг/м.куб, а насправді вона в 2 а то і 3 рази гірша, куб ПСБ-35 при зважуванні важить всього навсього 12 кг (а повинен важити хоч приблизно 35 кг). 
Кращі теплоізоляційні властивості пінополіуретану зумовлені його структурою яка, має закритопористі комірки, що заповнені відмінними теплоізоляторами - інертними газами, - і "хибні переконання" про те що "повітря" має кращі теплоізоляційні властивості, не мають наукового підтвердження, (Найкращим теплоізолятором є вакум, якого у жодній будівельній конструкції досягти НЕМОЖЛИВО), а практичні дослідження сучасних теплоізоляційних матеріалів проведені німецькмим науковцями довели, що оптимальна щільність кращого закритопористого утеплювача - пінополіуретану, - повинна бути близько 40 кг/м.куб.

Герметичність утеплювача, так само грає вирішальну роль, справді ефективний теплоізоляційний матеріал, не повинен продуватися, ні на стиках, ні на місцях кріплення, ні на точках примикання до кострукцій будинку, ні тим більше, через сам утеплювач, тому всі рулонні чи плитні утеплювачі, що продуваються і є не герметичними, не можуть конкурувати і мають мінімум на 25% гірші показники практичної теплоізоляції, а мінеральна вата, особливо українського виробництва, - і продувається, і зсідається з часом, через що, товщина вати з 20 см зменшується на 50-100%, на стиках щілини зростають до 3-5 см, тому таке утеплення не може вважатися ефективним герметичним.

Теплоізоляційні матеріали "дихають" - це ще один міф.

Насправді, жоден матеріал не дихає, немає в нього легенів для цього, мається на увазі паропроникність теплоізоляційного матеріалу, тому треба чітко відрізняти паропроникність від здатності пропускати повітря.

Насправді пара води переміщується крізь більшість конструктивних матеріалів з яких збудовані стіни, стеля чи дах - це природній фізичний процес, для різних конструкційних будівельних матеріалів, бетон, цегла, дерево чи ОСБ - вона різна, але кількість тієї водяної пари, яка може вийти з приміщення назовні через ці матеріали, з яких збудовано, стіни, стелю дах, настільни мізерна, що брати її до розрахунків при визначенні мікроклімату в приміщенні та при виборі того чи іншого утеплювача не варто.

Паропропускні властивості утеплювачів не надто впливають на мікроклімат в приміщенні, яке обладнане сучасною приточно-витяжною вентиляцією або системою рекуперації. Надлишкова вологість в домі, - і як наслідок мокрі стіни, краплі на стелі, пліснява, грибки - результат відсутності або неякісної теплоізоляції. В цьому твердженні вже переконалися замовники, що провели роботи з всебічної теплоізоляції та термомодернізації власних приміщень.

Що відбувається? Чому конденсують стіни? Звідки зявляються краплі на стелі?

Насправді, всі ці надлишки вологи виникають через вихід "точки роси" за межі самої конструкції, там з повітря випадає конденсат, що і утворює мокрі стіни і краплі на стелі, з яких через постійний надлишок вологи утворюються грибки, пліснява і інші проблеми, часто не допомагає навіть правильно змонтована вентиляція чи регулярні провітрювання.  Тому правильно розрахована та якісно зроблена теплоізоляція та вентиляція, обовязково потрібні для комфортного повітреобміну, здорового температурного мікроклімату та належної вологості повітря в приміщеннях.

Але частіше проблеми "мокрих стін" виникають завдяки утворенню на їх поверхнях конденсату, через не утеплені або недостатньо утеплені конструкції будівлі, - точка роси перебуває близько внутрішньої поверхні стіни, і саме тому випадає конденсат на такі поверхні, з усіма відомими наслідками: пліснява, грибки, неприємні запахи, велика вологість повітря, і низький рівень теплозахисту.

Саме завдяки своїй ефективності навіть невеликий шар пінополіуретану може замінити у кілька разів грубший шар стандартного утеплення.